Профорієнтаційна робота
Якщо професія стає способом життя,
то ремесло перетворюється на мистецтво!
У дитинстві з багатьох іграшок вибираємо найулюбленішу, в школі віддаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд, предметам… Обираємо товаришів, друзів, коханих. І в основі вибору кожного з нас свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і кривду.
У кожної людини є свобода вибору. Вибір існує щоденно, щохвилини. Різний за своєю серйозністю. Неоднаковий за своїми наслідками.
Зробити крок чи не робити? Промовчати чи відповісти? Стерпіти чи не стерпіти? Подолати чи відступити? Так чи ні? Куди піти вчитися? Як жити? Що робити?
Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, - одна з умов відчуття життєвої повноцінності.
Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності.
Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює, «приміряти його на себе».
Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.
«Ким ви працюєте?» - це чи найперше запитання, яке ставлять під час знайомства будь якій дорослій людині. «Ким працюють твої мама й тато?» - цікавляться навіть діти. І це не випадково, адже професія – одна з найважливіших характеристик людини.
Слід розрізняти близькі за значенням і вживанням слова «професія» і «спеціальність». Професія – рід занять, означена форма трудової діяльності. Спеціальність – окрема галузь науки, техніки, виробництва, в якій людина працює. Люди однієї професії можуть мати різні спеціальності.
Наприклад, вона лікар за професією, хірург за спеціальністю, він за професією будівельник, а за спеціальністю може бути бетонником, арматурником, зварювальником, кранівником тощо.
Мрія й реальність – як їх поєднати? Як не помилитись у виборі своєї дороги, щоб бути щасливим у праці?
Ці проблеми ми з вами маємо розв’язувати сьогодні. Спробуємо вирішити, що ж має обиратися: людина для професії чи професія для людини?
У світі існує близько 50 тисяч професій. Деякі з них – лікар, учитель, продавець – знайомі всім, деякі існують тільки в великих містах; а представників інших дуже мало (наприклад суфлерів). Кожна професія унікальна по-своєму.
Залежно від того, з ким (чим) працює людина, професії діляться на п’ять груп:
1) людина – природа (городник, ветеринар, агроном);
2) людина – техніка (електрик, слюсар, водій);
3) людина – знакові системи (програміст, секретар);
4) людина – людина (лікар, учитель, продавець);
5) людина – художній образ (актор, художник).
Вибір професії базується на трьох «китах»: ХОЧУ!МОЖУ!ТРЕБА!
Профорієнцйна робота – це робота з учнями щодо озброєння підлітків визначеною сукупністю знань про соціально-етакономічні і психофізіологічні особливості різних професій, умов правильного вибору однієї з них, інформації про канали працевлаштування, вимог до прийому на роботу і т.д. Це напрям роботи, в якому систематизуються відомості про зміст та перспективи сучасних професій, форми й умови оволодіння різними спеціальностями, стан та потреби ринку праці.
Кафедра електричного транспорту та тепловозобудування ХПІ запрошує на навчання!
Запрошуються на навчання абітурієнти! Кафедра електричного транспорту та тепловозобудування створена у 1892 році, як кафедра паровозобудування, перейменована у кафедру локомотивобудування у 1956 році, а з 2000 року носить сучасну назву – електричного транспорту та тепловозобудування. Кафедрою здійснено понад 100 випусків спеціалістів – локомотивобудівників. Зараз кафедра випускає бакалаврів та магістрів зі спеціальностей “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” та “Залізничний транспорт”
10:31 13.11.2024
Харківський технічний коледж запрошує на навчання!
Наші переваги:
БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ НА СУЧАСНОМУ ОБЛАДНАННІ
ОТРИМАННЯ СТИПЕНДІЇ
БЕЗКОШТОВНЕ ПРОЖИВАННЯ У ГУРТОЖИТКУ НА ТЕРИТОРІЇ ОСВІТНЬОГО ЗАКЛАДУ
ВІДСТРОЧКА ВІД ПРИЗИВУ НА ПЕРІОД НАВЧАННЯ
ВСТУП БЕЗ ЗНО ТА ІСПИТІВ
ОТРИМАННЯ СВІДОЦТВА ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ
ПРАЦЮЮТЬ БЕЗКОШТОВНІ ГУРТКИ ТА СЕКЦІЇ ЗА РІЗНИМИ НАПРЯМКАМИ
Вступ до Харківського Коледжу без ЗНО та іспитів. Здобувачі освіти вчасно отримують стипендію та матеріальне заохочення. Навчання та гуртожиток безкоштовні Є їдальня. Працюють безкоштовні гуртки. Заклад освіти співпрацює з вищими навчальними закладами з метою отримання випускниками вищої освіти. Після закінчення навчання, слухачі отримують свідоцтво про повну загальну середню освіту і диплом кваліфікованого робітника.
10:08 17.04.2024
Кафедра зоології запрошує учнів 10-11 класів і здобувачів закладів передвищої освіти на онлайн-зустріч
Увага❗ Кафедра зоології запрошує учнів 10-11 класів і здобувачів закладів передвищої освіти на онлайн-зустріч (🗓️Дата: 9 квітня Час: 15:00), де буде надано розгорнуту інформацію про спеціальності та роз’яснено особливості вступу 2024, розкрито переваги навчання на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди.
🎓Магістратура та друга вища освіта за внутрішніми іспитами ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ У НАС:
✅ бюджетні місця та гарантований вступ на контракт (можлива помісячна оплата)
✅ можливість навчання за індивідуальним графіком
✅ міжнародні програми обміну
✅ зручна онлайн-платформа дистанційного навчання
🔴Якщо ти проживаеш на особливо небезпечній чи окупованій території або маєш статус ВПО і не маєш результатів ЗНО чи НМТ, ти маєш шанс вступити за квотою 2! Телефонуй за роз’ясненнями.
🔗Посилання на зустріч: https://meet.google.com/oym-kdaw-tos
Не пропустіть цю унікальну можливість отримати цінну інформацію від наших фахівців!
09:53 15.04.2024